2500 tl Bayram harçlığı engellilerede varmi

Kral6363

Üye
Üye
arkadaslar soyle bi yazi cikiyor ekranda. Basvuran arkadaslar nereye nasil basvurduklarini net bicimde anlatirlarsa daha fazla insan faydalanabilir
Bende açık kapıdan başvurdum olmadı

septik

Editör
Editör
Arkadaşlar, genel anlamda hanesinde sgk lı olmayan herkese bayram harçlığı niteliğinde 2.500 yl ödme yapılıyor,

Büyük ihtimalle hanede emekli olan yada sgk lı çalışana verilemeyecek. Bu konuda bakım maaşı alan almayan diye bir ayrım yok gibigörünüyor.

yahya1979

Üye
Üye
bakın ilk olrak sosyal yardımlaşmaya gittim orda beni bir hanıma yönlendirildim durumumu durumumuzu anlattım
ve gıda yardımı bayram harçlığınıda bildiğimden acilen resmen istedim 2 sinide aslında ayın 4 ünde başvurmuştum her neyse bayan
çok anlayışlıydı beni kaymakamlıktaki sosyal müdürlüğüne kağıt yazarak gönderdi kaymakamlıktaki sosyal hizmetler müdürlüğü
2 tane form verdi doldurdum eve geldim yinede içimde sıkıntı olduğundan cimere tüm herşeyi yazdım olanları ama cimer.in sosyal
hizmetleri değil içişleri bakanlığına attım içişleri bakanlıkta durumu valiliğe atmış herşey ayın 4 ünde başladı ayın 12 sine kadar
yani valiliğe atana kadar bitti ayın 24 ünde 1 tane 6 haneli halkbanktan şifreli mesaj geldi mesajda bankamatikte kartsızda
şifreyle para çekebilirsiniz dedi ertesi gün 2 inci 6 haneli yine aynı bankadan şifreli mesajı aldım sorun şuyduki 4 atm gezdim
hiçbirinden parayı çekemedim müşteri hizmetlerini aradım zorda olsa banka temsilcisiyle konuştum söyledim bana dediği sorun varmış başka atm ye geçin
bende dedim 4 atm gittim hiçbiri hata oluştu diye vermiyo dedim şubeye gidin diyince çaresiz kalıp tamam dedim 2 gün sonra halkbanka gittim 1500 ayrı 2500 ayrı
yüce ALLAH razı olsun ilaç gibi olan parayı aldımsiz nasıl aldınız bilemem...

Kral6363

Üye
Üye
Arkadaşlar, genel anlamda hanesinde sgk lı olmayan herkese bayram harçlığı niteliğinde 2.500 yl ödme yapılıyor,

Büyük ihtimalle hanede emekli olan yada sgk lı çalışana verilemeyecek. Bu konuda bakım maaşı alan almayan diye bir ayrım yok gibigörünüyor.
Merhaba bizde SGK lı yok evde 3 kişiyiz bize çıkmadı başvuruda bulundum gene çıkmadı

azsekerli

Üye
Üye

bizim hanede sgk'lı yoktur, sadece bakım alıyoruz bizede yatarmı sizce kardeşim, birde nereye yatırıyorlar acaba, bilgi verirsen sevinirim

septik

Editör
Editör
bizim hanede sgk'lı yoktur, sadece bakım alıyoruz bizede yatarmı sizce kardeşim, birde nereye yatırıyorlar acaba, bilgi verirsen sevinirim
Herhangi bir açıklama yapılmadı, e devletten sosyal yardım bilgileri sorgulamaya bakın diğer aile yardımı kısmında yazar, yatmışsa teeslim edilebilir devam ediyor yazar.
144ü de aradım öyle bir yardım yok dediler
Diğer 144 ü arayan arkadaşlara yatmış teslim alabilirsiniz denmiş. Nasıl yardım yok diyebilir anlam veremedim.

Kral6363

Üye
Üye
Herhangi bir açıklama yapılmadı, e devletten sosyal yardım bilgileri sorgulamaya bakın diğer aile yardımı kısmında yazar, yatmışsa teeslim edilebilir devam ediyor yazar.

Diğer 144 ü arayan arkadaşlara yatmış teslim alabilirsiniz denmiş. Nasıl yardım yok diyebilir anlam veremedim.
Valla hocam 144ü aradım detaylı birşekilde sordum öyle bir yardım yoktur dediler

kakimi

Üye
Üye
arkadaslar soyle bir bilgi edindim. bagli oldugumuz sosyal yardimlasma vakfini aradim. 2500 lira bayram harcligi verildigini duydum dogru mu bilmiyorum ogrenmek icin aradim dedim. bilginin dogru oldugunu soyleyince nasil basvuruyoruz dedim su an yeni basvuruda yok dendi. kimlere yatti kriter neydi dedim genel mudurlugun belirledigi kisilere yatttigini ve yatan kisilere telefonlarina mesaj gittigini soyledi.

yorum yapmiyorum artik. yapilan haksizliklar tiksindirdi.:mad:

emrebey38

Üye
Üye
bugun bize ret geldi mütevelli heyetinden arkadaşlar başvuru yapmıştım

mt_44

Üye
Üye
Banada red geldi ama nasıl geldi.😊
Mütevelli heyetin cevabı bizim çocuğun Şubat ayında yapmış olduğu ulaşım desteği başvurusunu bugün kabul edip 400 TL oğlunuza nakdi yardım yapılmıştır diye cevap verdiler.

abdullah27

Üye
Üye
Bende başvuru yaptım vakıfdaki kaydınızı güncellemeniz gerekli die yazıyo

terlikcidede03

Üye
Üye
abilerim bu şartlı saglık yardım parası 2 ayda 1 mi yatıyor sonra kesiliyormu acaba

kakimi

Üye
Üye
Kardesimin e devlet sosyal yardim bilgileri sorgulama kisminda 2500 tl yardim bilgisi var ama iptal edildi yaziyor pzt arayip ogrenecegim

mert

Üye
Üye
arkadaslar soyle bir bilgi edindim. bagli oldugumuz sosyal yardimlasma vakfini aradim. 2500 lira bayram harcligi verildigini duydum dogru mu bilmiyorum ogrenmek icin aradim dedim. bilginin dogru oldugunu soyleyince nasil basvuruyoruz dedim su an yeni basvuruda yok dendi. kimlere yatti kriter neydi dedim genel mudurlugun belirledigi kisilere yatttigini ve yatan kisilere telefonlarina mesaj gittigini soyledi.

yorum yapmiyorum artik. yapilan haksizliklar tiksindirdi.:mad:
onlar arkasına dayalı kişiler adamına göre verildi ben başvuru yaptım açık kapıdan bana gelen cevap şu Yönlendirilen Birimden Cevap Dönülenler

İbrahim7788

Üye
Üye
Bana 3000 çikti ve 3 ayda bir boyle bir yardim yapildigini ogrendim 3 ayda bir alabiliyormuşuz

Tekerlekli Sandalye