Bakım maaşı için size de denetime geldiler mi

Serdar3546

Üye
Üye
Merhaba bizim sürekli geçerli ağır engelli raporumuz var her yıl Aralık ayında denetime geliyorlardı evde bakım maaşı için eve dilekçe yazdırmak ve hane gelirini sorgulamak için bu sene gelmediler size gelenler oldu mu arkadaşlar acaba bir sorun mu var

edo24

Üye
Üye
gelirler devamlı yönetmelik değişiyor dedi gelen kişi artık ne zaman müsait olurlarsa habersiz çıkıp geliyorlar

memo51

Üye
Üye
Bize bu sene 3 kere geldiler 1inde diger evde bulamayınca ablamın oraya geldiler 2sinde bu eve aldık ikameti ozaman gene geldiler 3üncüsüde abim vefat ettiginde başsağlığına geldiler

Eyupuygun

Üye
Üye
Bize bu sene 2 sefer geldiler. Dün de telefonla aradılar. Hastanızı bakım evine vermek ister misiniz diye. Ama evet isterim dersen maaşı istemediğine dair evrak imzalatıp maaşı kesiyorlarmış. Uygun bakım evi için sıraya alıyoruz sonra dedi artık ne zaman çıkarsa. Başka bir ile de çıkabilirmiş. Yani kısacası amaç maaşınızı kesmek . Kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında Mehmet Şimşek bu sosyal yardımları sevmediğini söylemişti. Önce burdan tasarrufa gidiyorlar. Annemin engelli maaşını sebep göstermeden kestiler. Başvurduk reddedildi. Sebep yok. Benim bu maaştan başka gelirim yok evim kira. Şimdi de bu maaşı kesmek için zorluyorlar.

çakıcı

Üye
Üye
Evde bakıma başvurdum ışlem yapılırken esim işsiz dedim ama görevli artik asgari ucret tutarını baz alıyoruz dedi yani hesaplama oyle mi yapılıyor bide esim sigortalı ise girse maaş kesilir mi ? Kayınpederimin emekli maaşı da var sorun olur mu evde 6 kişi yaşıyoruz

septik

Editör
Editör
Evde bakıma başvurdum ışlem yapılırken esim işsiz dedim ama görevli artik asgari ucret tutarını baz alıyoruz dedi yani hesaplama oyle mi yapılıyor bide esim sigortalı ise girse maaş kesilir mi ? Kayınpederimin emekli maaşı da var sorun olur mu evde 6 kişi yaşıyoruz
Kişi başı 11 334 Tl aşılmaması gerekiyor.

6 Kişi iseniz toplam geliriniz buna mal varlıklarınızın getirisi de dahil 68,004 tl nin altında geliriniz olması lazım.

çakıcı

Üye
Üye
Bizim ki 35 bini ancak buluyor geçmiyor

Tekerlekli Sandalye