Emekli engelli olup ta ya tekrar çalışmak istersem kim bana iş verir ki?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Tarih: 24.04.2012
Mekan: https://engelliler.gen.tr/f11/dogum-borclanmasi-yaptim-3600-gunle-emekli-olurmuyum-13528/

Siteye üye olma amacım ve sorduğum ilk soru sonrası içimden geçen, geçmek ne kelime beynimi yiyip bitiren bir kuşkunun soruya dönüşmüş hali..Aradan geçen 5 yılın sonrasında yanıtlanmayan sorumun yanıtını bizzat yaşayarak almış bulunuyorum :) Dünden beri düşünüyorum da insan engelli olunca sanki özgüvenini de zaman içinde yitirmeye başlıyor yada bende öyle olmuştu :( öylesine çekingen, böylesine karamsar bir üyenin sorusuna yanıt verememişti belki de Cesur Yürek kimbilir belki de...

Hayat..insana her geçen gün yeni bir şey öğretiyor. Düşe kalka bugünlere geldim sonunda çok şükür bundan sonrasını da bir şekilde devam ettirebilmek istiyorum. Eve kapandığım yıllar içinde herşeyimi kaybetmenin yanısıra neşemi, sevinçlerimi, heyecanlarımı belki de duygularımın çoğunu kaybetmiştim ama o zamanlarda nezaketim ön plandaymış. Merhaba demeyi unutmamışım sorumu sormadan önce..

Dünden beri, anılara yolculuk yapıyorum ve yaşadığım duygu fırtınasının içinde kaybolmuş gibiyim. 5 sene insan hayatında çok da uzun olmayan bir süre ama benim için 50 seneye bedel hem çok güzel, hem çok zor..

Emekli engelli olup ta ya tekrar çalışmak istersem kim bana iş verir ki?

Artık yönetici olduğum için kendi soruma kendim yanıt verebilirim. Neden iş vermesinler ki Ceylanım :) sen çalışmak istedikten sonra, çalışabilecek gücün olduktan sonra sana iş vermeyenler utansın!

Yazamıyorum, yazmayı bu kadar çok severken olmuyor..belki başka bir akşam tüm yaralı Ceylanlar adına içimden geldiğince doya doya yazabilirim ama bu akşam olmuyor..

Yolu sevgiden geçen her yoldaşla, aynı yolda buluşmak üzere..

Tekerlekli Sandalye