Emeklilik hayalmı

hipohipo

Üye
Üye
Merhabalar õncelikle herkeze sağlık huzur diliyorum .Engelli raporu aldım tek hastaliktan yüzde 60 .sürekli malulen emekli başvurum red geldi.erken yaşlanma kanunu ile 5510 maddesiyle dilekçe verdim oda olmadı.4a gün sayım 2080 bağkur gün 2483
SGK işe giriş 2004 18 yıl hizmet
Bu şartlarda nasıl emekli olurum .en son SGK dan çıkış yaptim

İsen Buga

Üye
Üye
Malül emeklilikte ; İşe giriş tarih itibari ile sakat olmamak koşulu aranıyor. Belgelenmesi halinde %60 tek rahatsızlık ile emeklilik kabul ediliyor.
Engelli emeklilik hakkınız var ancak vergi indirimi almanız gerekiyor. ayrıca SKK ile Bağkur hizmet birleştirilmesi dilekçesi verilmesi ile birlikte hizmet birleştirilmesi talepleriniz olması gerekiyor

Yukarıda bahse konu vergi indirimi ve hizmet birleştirilmesi yapıldı ise neden reddedildi öğrenilmesi gerekiyor; bundan sonrası mahkeme yolu.

hipohipo

Üye
Üye
Tesekkürler vergı indirimi basvurmadım dogustan hastayım vergı ındırımını denıycem hizmet birlesmesıne basvurdum

İsen Buga

Üye
Üye
Çatıştığınız yerden çalışıyor gösteren belge almanız lazım. İlgili kuruma diye başlık atılsın. Falanca kişi işyerimizde iş üzerine elamanımız olarak iş yapmaktadır. İmza tarih bitti fazla uzatmaya gerek yok. Personel şube yada muhasebeden alabilirsiniz. Birde vesikalık olsun nüfüs kanadı olsun
Varsa rapor da götür…
Kabul ederler genelde ama
Bulunduğunuz ilde il defterdarlık biriminde zemin katta olur genelde özürlüler birimi var oradan halledersiniz. Uzak ilçede iseniz ilçe defterdarlık olur…

hipohipo

Üye
Üye
Çok tesekkürler

Tekerlekli Sandalye