Mutlu çiftlerin özellikleri

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Bütün çiftlerin kendilerine has özellikleri vardır. Mutluluk kavramı herkese göre değişiklik göstermekle birlikte mutlu bir çift olabilmenin olmazsa olmazları vardır.

İşte bunlardan bir kaçı ;

1. Yatağa birlikte gitmek

Tensel temas, gün içinde olup biten olayların üzerinden geçmek, sevdiğin insana sarılarak uyumak gibi şeyler sizi o an için mutlu ederken aynı zamanda ertesi güne de hazırlar. Sevdiğiniz insanın pozitif enerjisinden yararlanın, aynı zamanlarda yatağa girin ve sarılmanın etkilerini görün.

2. Her şeyi birlikte yapmak zorunda olmadıklarını bilmek

Bazı çiftlerde her şeyi birlikte yapma takıntısı olduğunu görebiliriz. Ama bu kesinlikle mutlu çiftlerin yaptığı bir davranış değildir. Kendi özel zevkleri olduğunu, insanın bazen arkadaşları ile baş başa vakit geçirmesi gerektiğini iyi bilirler. Önemli olanın genel mutluluk olduğunun farkındadırlar ve bunu besleyen tüm yolları açık tutmasını iyi bilirler.

3. Birbirlerine "serbest bölge" bırakmak

2. maddenin devamı niteliğindedir ama daha da önemlisidir. Mutlu çiftlerin en temel özelliklerin başında birbirlerine boş alan bırakmaları, kendi başlarına zaman geçirecekleri, gönüllerince davranabilecekleri zaman aralıkları vermeleridir. İlişki her ne kadar iki kişiden oluşuyorsa da, ilişkiyi oluşturanların her birinin özgür birer birey olduğunun farkındadırlar.

4. Sorunlarını konuşarak çözebilmek

Sorunlar büyümeden, kafalarında senaryo kurgulamadan oturup ilk ağızdan dinleyerek çözmesini bilirler. Asla arkadan iş çevirmez, planlar yapmazlar. Sorunları gördükleri an konuşur, daha fazla büyümeden önünü alırlar.

sevgililer-gunu-sozu-resimli-saint-exupery.jpg

5. Sıkıntılarını birbirleriyle paylaşmak

Mutlu çiftler,. birbirleriyle paylaşırlar, konuşurlar ve gerekirse bölüşürler. Tek başlarına yüklerinden kurtulmaya çalışmazlar. Bilirler ki bir yükü, iki kişi bir kişiden daha iyi taşıyabilir.

6. Birbirlerini dinlemek

Duymakla dinlemek arasındaki farkı iyi bilirler. Birbirlerinin anlattıklarına, söylediklerine önem verirler, dinlerler. İlişkide son sözü ben söylerim gibi bir düşünce yapısı asla olmaz. Her ikisinin de uzlaşmaya varamadıkları kararlar alınmaz..

7. Farklılıklarını kabullenmek

Birbirlerini değiştirmeye çalışmaz, farklı yönlerini törpülemeye ve karşıdakini kendilerine uydurmaya gayret etmezler. Onlara göre farklılıklar bir ilişkinin renkleridir ve onlar bu renkleri soldurmaya uğraşmazlar. Bu renkleri ilişkinin katma değeri olarak görürler.

8. Ayrı düşünüp ortak hareket etmek

İki farklı bireyin oluşturduğu bu bütünlükte elbette farklı sesler olur, ancak mutlu çiftler bu farklı fikirlerden ortak bir düşünce süzmesini iyi bilirler. Uzun uzun konuşur, tartışır, fikirlerini söyler, ortaya çıkan ortak fikre göre hareket ederler. Bu, asla zorlama bir ortaklık değildir.

577266_10151651018433387_43482156_n%5B1%5D.jpg

9. Birbirlerinin doğrularına yönelip, yanlışlarına çok kafa yormamak

Birbirlerine sürekli olarak moral verir, asla negatif özelliklerinin üzerinde durarak partnerlerini demoralize etmezler. Bu kötü yönlerini görmezden geldikleri anlamına gelmez elbette. Olumsuz yönlerini konuşarak düzletme gayreti içine girerler, ama ilişkilerinin temel dinamiği olumlu yanlarıdır.

Mutluluk+a%25C5%259Fk+sevgi+resimli+s%25C3%25B6zler+forumtutku1.jpg

10. Birbirlerine sevgi sözcükleri söylemek

Birbirlerine sevgi sözcükleri söylemekten asla çekinmezler. “Seni seviyorum” cümlesini söylerken çekinmek onlar için söz konusu bile değildir.

11. Ortak ilgi alanlarını çok iyi bilmek

Birbirlerinin ortak zevklerini iyi bilirler ve birlikte vakit geçirmek onlar için daima keyif veridir. Birbirlerini, asla sevmedikleri aktivitelerin içine girmeye zorlamazlar.

12. Kıskançlığı abartmamak

Mutlu çiftler arasında elbet ufak tefek kıskançlıklar olur, ama bu kıskançlık onlar için hayatı partnerine zehir etme anlamına gelmez. Şakalaşarak, gülüp eğlenerek de birbirlerini kıskandıklarını çok da güzel gösterebilirler.

mutlulukla-ilgili-g%C3%BCzel-s%C3%B6z.jpg

13. Dolaşırken mutlaka el ele tutuşmak

Basit gibi görünse de mutlu çiftler el ele dolaşmaya önem verirler. Bu, belki de aralarındaki en büyük bağdır ve birbirlerinin enerjilerini, sıcaklıklarını paylaşmada önemli bir rolü vardır.

14. Ne hissediyor olursa olsunlar birbirlerine saygı göstermek

İster kavga etmiş olsunlar, ister çok şiddetli tartışmış, mutlu çiftler birbirlerini görmezden gelmez, asla ilişkilerini koparmazlar. Çünkü bilirler ki bunlar geçicidir ve aslolan birbirlerine duydukları sevgi ve saygıdır. Bu yüzden mutlu çiftler asla yataklarını ayırmazlar ve asla tamamen sessizliğe gömülmezler.

15. Birbirlerini affetmesini bilmek

Her insan hata yapabilir, mutlu çiftler de bunun farkındadır. Bu yüzden birbirlerini affetmesini bilirler. Sorunları ve hataları çok büyütüp içinden çıkılmaz bir hal aldırmazlar.

images

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
11887888_1020804524609825_8753803464523764595_n.jpg

"Bey amcayı sever miydin?" diyorum doksanlık nineye.
"Yürüdüğü yolu severdim, geçtiği eşiği, su içtiği tası, yemek yediği kaşığı, başını koyduğu yastığı severdim. Ama en çok onu severdim.
Göklere bakıp, neden aldın sevdiğimi diyecek oluyorum.
Vazgeçiyorum.
Veren de, sevdiren de, alan da "O" değil miydi…”

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
11954683_816275635160266_4467627352363120777_n.jpg

Tekerlekli Sandalye