Normal statüden engelli kadrosuna geçiş?

mehmetky

Üye
Üye
arkadaşlarım abilerim şu an işyerinde normal statüdeyim.. ankaradan vergi indirim cevabı bekliyorum. şirkette engelli statüsüne geçmek için vergi indirim cevabını mı bekliyeyim yoksa şirketin insan kaynaklarıyla görüşüp kendimi engelli statüsüne aldırayım ??? yardımlarınız için saolun.

septik

Editör
Editör
Elinizde %40 ve üzeri engelli raporunuz bulunmakta ise işe engelli statüsünden girebilirdiniz engelli statüsünde çalışırken de vergi indirimi müracatı yapabilirdiniz.

Fakat vergi indirimi için müracat etmişsiniz bir kaç ay içersinde vergi indirimi sonucu belli olur, çalıştığınız firmaya sonuç geldiğinde % olarak kaç oran verildiğini, ilk sgk lı olduğunuz tarihi ve toplam prim gününüzü yazarsannız ne zaman emekli olacağınızı hesaplarız.

grafikerparçası

Üye
Üye
kpss ile miemur oldum ekpss ile daha iyi bir kuruma geçmek istiyorum ACİL YARDIM

Abilerim benim hormon eksikliğim var 12 yaşından beri çekiyorum 2012 yılında çevremdekilerin tavsiyesi ile engelli raporu aldım %60 ağır özürlü olarak görünüşümden engelli olduğum anlaşılmıyor sadece küçük gösteriyorum 2012 yılında 92 puan aldım ve sağlık raporu istemeyen bir kuruma yerleştim beyan esaslı olarak memurluk yapmama engel bir sağlık sorunum yoktur yazdım sonra 2014 ekpssye girdim 83 puan aldım asaletimi de aldım 2,5 yıldır çalışıyorum şimdi de daha iyi bir kuruma geçmek istiyorum şimdi benim tek sıkıntım sağlık raporumun memuriyetten önce alınmış olması raporu kurumuma daha ibraz etmedim bir tanıdğım eğer raporu gösterirsem işten çıkarılabileceğimi söyledi ben de yeni tarihli bir rapor alarak 2016 ekpssye girip daha iyi maaşlı bir kuruma atanmak istiyorum çekincelerim var bana yardımcı olur musunuz

Tekerlekli Sandalye