ÖTV indirimli araç almak hakkında Yardıma ihtiyacım var

tdemiray

Üye
Üye
Merhaba
Benım ıkı kalçamda avaskuler nekroz kaynaklı geçirdiğim amelıyatlardan dolayı Protez var.Bildiğiniz gibi bu amelıyat sonrasında bir bacak kısa kalabılıyor.
Amelıyat kaynaklı olarakta sağ bacagım yaklaşık 5 cm kısa.Sol kulagımda ise yaklaşık %60 civarı işitme kaybı mevcut.Yakın ve Uzak gözlüğü kullanmaktayım.Bunun dışında birde 3 sene Lenf kanesri tedavısı gördüm ve şimdilik atlattım.Ancak vucudumun bazı bölgelrınde reaktif durumda hucereler var 6 ayda bir kontrole gıtmekteyım.Yaşım 57.Şu anda aracımı değiştirmek istiyorum.Yukarıda belırtmıs olduğum sorunlarımdan dolayı Kendı kullnımım için ekstra özel bir tertibata gerek duyulmadan sadece otomatık vıteslı arac alabılırmıyım.Vercegınız bılgıye ıstınaden Devlet hsatanesınden rapor almak ıcın gırısımde bulunacagım.
Destegınızı rıca edıyorum.

İsen Buga

Üye
Üye
Sağ ayak için özel hareket ettirici tertibat takılması koşulu ile ÖTV.siz araç alma ihtimaliniz var. Bu bağlamda sadece otomatik vites olacak şekilde vermezler. İlle de aparat takılacak; otomatik olsa bile.
diğer yandan toplamda kaç % alırsınız bilmiyorum; Belki de %90 geçersiniz. (Bu arada gözlük çok puan katmaz)...her halükarda ehliyet değişimi sırasında yine de sağ ayak kısalığı yüzünden dikkat çekecek ve özel tertibatlı araç kullanacak - olacak şekilde ehliyet düzenlenir.
Doktor olmadığım için aşağı yukarı sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda kendi bildiklerimi yazdım.

tdemiray

Üye
Üye
Sağ ayak için özel hareket ettirici tertibat takılması koşulu ile ÖTV.siz araç alma ihtimaliniz var. Bu bağlamda sadece otomatik vites olacak şekilde vermezler. İlle de aparat takılacak; otomatik olsa bile.
diğer yandan toplamda kaç % alırsınız bilmiyorum; Belki de %90 geçersiniz. (Bu arada gözlük çok puan katmaz)...her halükarda ehliyet değişimi sırasında yine de sağ ayak kısalığı yüzünden dikkat çekecek ve özel tertibatlı araç kullanacak - olacak şekilde ehliyet düzenlenir.
Doktor olmadığım için aşağı yukarı sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda kendi bildiklerimi yazdım.
Öncelıklı detaylı bilgi verdıgınız ıcın tesekkur ederım.Sağ ayagımdakı kısıt sadece az da olsa aksmama neden olacak boyutta.yaklasık 4- 5 cm cıvarı.dolayısyla araç kullanırken ek bır aparat takmadan kullanabılmekteyım aracı.aparat takıldıgında kullanamam duurmum olusacaktır.TAk cıkar seklınde bir aparat ıse aracı aldıktan sonra cıkarılabılırmı acaba.Bu konuda duyumunz yadfa bılıgınız varmı.?

İsen Buga

Üye
Üye
Öncelıklı detaylı bilgi verdıgınız ıcın tesekkur ederım.Sağ ayagımdakı kısıt sadece az da olsa aksmama neden olacak boyutta.yaklasık 4- 5 cm cıvarı.dolayısyla araç kullanırken ek bır aparat takmadan kullanabılmekteyım aracı.aparat takıldıgında kullanamam duurmum olusacaktır.TAk cıkar seklınde bir aparat ıse aracı aldıktan sonra cıkarılabılırmı acaba.Bu konuda duyumunz yadfa bılıgınız varmı.?
Yapan çok.. Aparat takıp sadece sol ayağı ile kullanan var.. Sizde aparat taktırıp aparat kullanamadan kullanabilirsiniz.
Buradan uyarayım: sizden başkası araç kullanamaz. Bir tek size özel araç olur.

Tekerlekli Sandalye