Omurilik felçli olan kimler var?

saffet45

Üye
Üye
Arkadaşlar omurilik felçli bir oğlum var internetten birşeyleri araştırırken bu siteye girdim ve gördümki engellilerin aradığı herşeyi bulabileceği bir site burası bende bir omurilik felçli çocuk babası olarak aranızdayım birbirimize ulaşıp bildiklerimizi paylaşırsak herşey daha kolay olacaktır.

İskender Durgun

Üye
Üye
Merhaba saffet45,

Ben 3,5 yıldır omurilik felçliyim. Seviyem T12. Oğlunuz ne zaman omurilik felçli oldu? Seviyesi nedir?

saffet45

Üye
Üye
Daha yeni 8-9 aylık seviye nedir anlamadım şöyle yazıyor hastanedeki çıkış evrakında trawmatik parapleji kompresyon kırığı T12

1ukala

Üye
Üye
Bende 2 sene önce trafik kazasından T10 dan omurilik felçliyim aranızdayım. Herşeyi paylaşalım konuşalım birbirimize fikir verelim

sinandeniz

Üye
Üye
bende 2 senedir omurilik felciyim sevyem T12 miş ama ciddi bir T12 miş fizik doktorları sevyemin en düşük sevyede olduğunu belirtiyolardı beni amelyat eden doktorlarla konuştum T12 sevyesi doğru ama hasarı baya geniş çaplı olduğunu söylediler velasıl yüce rabbim tüm hastalara şifa versin benden ağır olanlara benden önce sağlık versin inş allah hapimizin yar ve yardımcısı olsun

kptnwlf

Üye
Üye
Selamün aleyküm..

Ben de ''15 Kasım 2011'' Ateşli Silah Yaralanması sonucunda Omirliğimden yaralandım [ T4 ]. Sonuç olarak engelli oldum. Hepimizin de dediği gibi birbirimize yardım etmeliyiz. Öğrendiklerimizi, yaşadıklarımızı, tecrübelerimizi birbirimizle paylaşıp, fikir alışverişinde bulunmalıyız. Bir çoğunuz gibi ben de omirilikle ilgili fazla bilgiye sahip değildim, sayısal okumama rağmen. Fakat işin içine girince her şeyi öğreniyorsun.

Ben SAMSUN/BAFRA 'da yaşıyorum. İlk olarak OMÜ Tıp Fakultesi'nde sırasıyla Yoğun Bakım, Göğüs Cerrahi, Fizik tedavi ve Plastik Cerrahi bölümlerinde yaklaşık 7 ay yattım. Sonra 3 Temmuz 2012'de İstanbul'a gittim. 5 aylık İstanbul macerasının ilk 2 Ayı'nda gitmediğim yer kalmadı. Hastalığım ne olduğunu sürekli internette araştırdım. İstanbul'daki fizik tedavi hastanelerini araştırdım. Gittiğimiz bir kaç özel hastanede bize BAHÇELİEVLER FİZİK TEDAVİ REHABİLİTASYON EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ 'ni önerdiler. Sonra oraya gittik polikinlikte tedavi oldum ve YATIŞ SIRASI aldım. Bahçelievlerde 3 ay kaldım. Bu süreçte bana göre durumum biraz düzeldi. Sağlık konusunda yani yürüme aşamasında fazla olmasa da; psikolojik olarak, arkadaş ortamı olarak, kendi işlerimi halletme olarak güzel bir süreç geçirdim. Size de tavsiye ederim BAHÇELİEVLERİ. Ben bu siteye üye oldum fakat dahaca kimse ile samimi olamadım. Yani arkadaşlıklar yok gibi. Sadece sorulara cevap veriyor belirli kişiler. Bugün bu sitedeydim sürekli. Çünkü ben de SAMSUN/BAFRA için bir engelliler sitesi kurmayı düşünüyorum. Bugün bu siteyi araştırıyorum.

Aslında istediğim öncelikli olarak omirilik felçlileri olanlarla tanışmak istiyorum. Ve diğer engelli arkadaşlarla..! ÇÜNKÜ BİZİ BİZDEN BAŞKASI ANLAYAMAZ.

ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN. ALLAH'IM ACİL ŞİFANIZI VERSİN İNŞaALLAH. ALLAH'A EMANET OLUN..!

Tekerlekli Sandalye