% 45 Engelli raporu için hakları hakkında

erdoganaa

Üye
Üye
Merhaba öncelikle herkese sağlık mutluluk dilerim. Eşimin % 45 raporu mevcut. MS ile ilgili. Rapor detayını ekledim aşağıdaki gibi. 2012 yılları civarında verilmişti rapor. Kanunen hangi haklardan faydalanabiliriz, mesela indirimli araç alınabilirmi. Yada çalışmayı düşünüyor tekrardan emeklilik için, haklarımız neler detaylı yardımcı olabilecek varmı bilgisi olan ? Teşekkürler şimdiden.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    58.2 KB · Görüntüleme: 111

lil

Üye
Üye
Merhaba! Eşinizin %45 oranında engelli raporu olduğunu ve özellikle MS (Multiple Skleroz) ile ilgili olduğunu belirttiniz. Engelli bireyler ve aileleri için sunulan haklar ülkelere ve yerel yasalara göre farklılık gösterebilir. Türkiye'de engelli bireyler ve aileleri için sağlanan haklar ve avantajlar da belirli yasalar ve düzenlemeler çerçevesinde düzenlenmiştir.(y)

Eşinizin %45 oranındaki engelli raporu ile hangi haklardan faydalanabileceğiniz ve hangi avantajlara sahip olabileceğiniz konusunda daha spesifik bilgiler için Türkiye'deki güncel yasalara ve düzenlemelere başvurmanız en doğru yol olacaktır. Engellilerin hakları, sağlık hizmetleri, iş güvencesi, indirimli ulaşım ve diğer alanlardaki avantajlar gibi konuları içeren yerel yasaları ve düzenlemeleri araştırmak faydalı olacaktır.

Ayrıca, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) gibi resmi kurumların web sitelerinde veya doğrudan iletişime geçerek, eşinizin engelli raporuyla ilgili hakları hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Engelli Hakları Kanunu ve diğer ilgili yasaları inceleyerek, hangi avantajlara sahip olabileceğiniz konusunda daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İsen Buga

Üye
Üye
Merhaba öncelikle herkese sağlık mutluluk dilerim. Eşimin % 45 raporu mevcut. MS ile ilgili. Rapor detayını ekledim aşağıdaki gibi. 2012 yılları civarında verilmişti rapor. Kanunen hangi haklardan faydalanabiliriz, mesela indirimli araç alınabilirmi. Yada çalışmayı düşünüyor tekrardan emeklilik için, haklarımız neler detaylı yardımcı olabilecek varmı bilgisi olan ? Teşekkürler şimdiden.
Bilinen şu: 2018 öncesi raporları kaale almazlar. sıkıntı çıkarılabilir. ancak aralık 2023 sonuna kadar geçerliliği korunduğu gözönüne alınırsa: iki yol var ya sıkıntı yada olur derler.

Çalışma konusuna gelince: rapor eski, birde çalışabilir ibresi yok. Kesin karar vermedim... Öyle bir yazı yoksa çalışabilir.
ÖTV için yukarıda yazdım iki olasılıktan biri.

Yerinizde olsam yeniden heyet raporu çıkarırım.

Tekerlekli Sandalye