Engelli çalışanın çalışma şartları?

senerbey66

Üye
Üye
Araştırma hastanesinde engelli olarak calisiyorum calisma ortamında sorumluluk alanim nere belli degil isci olarak engelli temizlik görevlisi olarak girdim surekli.isci her isi yapiyorum cok zorlanıyorum (engelli temizlik gorevlisi surekli isci)cimere sikayet yazdim.bunun sonucu nasil olur arkadaslar sikinti yasarmiyim.sikayet ettim diye,ışten. Cikarilirmiyim yoksa lehime olumlu sonuç olurmu

SM-G611F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
[MENTION=24592]senerbey66[/MENTION]

Merhaba,
Engellilerin KAMUDA, Hizmetli/İşçi pozisyonunda çalıştırılması günümüzde sorgulanmaktadır artık. Verimsiz olması ve çalışan engellilere zor gelmesi bence bu sorgulamayı haklı çıkarıyor.
Bu apayrı bir konu ve belki ilerleyen zamanlarda iyi/lehimize sonuçlar da alınacaktır.
Sizin hakkınızda yeterli bilgimiz yok; belirtmemişsiniz.
Aşağıdaki sorulara cevaplarınıza göre bir şeyler söylenebilir belki size.

Kaç Yaşındasınız?
Engel oranınız kaç?
Öğrenim durumunuz ne?
Maddi durumunuz ne?
(belki kirada beş dükkan; on daireniz vardır bilmiyoruz ki bu durumda işi bırakın Dünya gezin deriz size.)
İş Tecrübeniz var mı daha önce?
Sigortalı çalıştı iseniz kaç gün sigortanız var?
(belki İşsizlik maaşı alabilecek durumdasınızdır ki bu durumda İşkur’un kursları var birine kayıt olup meslek öğrenebilirsiniz veya emeklilik durumunuzu tartışırız.)
Taşeron'da mı çalışıyorsunuz veya taşerondan Kadroya geçenlerden misiniz?

Yazdıklarınıza bakarak şunu söyleyebilirim:
Kurumunuzu şikayet etmişsiniz. Sonra acaba işten atarlar mı diye endişelenip buraya başlık açmışsınız. Bence işten atılmazsınız ama yanlış yapmışsınız. Önce durumunuzu amirinize veya onun da bir üstüne anlatıp iş yükünüzü azaltmalarını talep edip olmazsa başka bir hastaneye mesela semt polikliniğine yer değiştirmek isteyebilirdiniz. Veya da hastanede, önce araştırıp, daha az iş yükü olan bir bölüme geçme talebinde bulunabilirdiniz.
Özel sektör de durum çok iç açıcı değil açıkçası. Bazı iyileşmeler olsa bile ülkemizin ‘’engellilik bilinci’’ kazanması belki on yılları bulacaktır.

senerbey66

Üye
Üye
Oncelikle Aciklayici.bilgiler icin tesekkür ederim. 35 yaşındayım 2bin gün primim var sigorta girisim 21.10.2008 raporum.kalp ritim bozuklugu ve bel.fitigi sürekli %55 herhangi.bi gelirim yok devlet arastirma.hastanesinde calisyorum evliyim 2 cocugum.var ikiside okula gidiyor

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
[MENTION=24592]senerbey66[/MENTION]

Yaptığınız Cimer Başvurusu muhtemelen günler içerisinde hastaneye gönderilir. Baştabip muavinlerine düşer herhalde.
Personele bakan muavinin müsait bir anını kollayıp beş dakika size zaman ayırmasını rica edin. durumunuzu kısa öz bir şekilde anlatın. Kalp için kullandığınız bir ilaç varsa onu da belirtin. Size yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Tabii siz bu konuşmada, ''üzerinde fazla düşünmeden Cimer'e başvuru yaptığınızı'' da belirtin. Cimer başvurusunu İptal etme durumu oluyorsa hemen orada bunu halledin ama bu durumu yine de muavinden saklamayın derim. Bir hafta on gün bir süre daha şans verip işinizi yapın. Eğer yine de rahat edemezseniz tekrar görüşüp evinize yakın bir Sağlık ocağı/polikliniğe yer değiştirmek isteğinizi söyleyin.
Şunu belirteyim ki; sizin yaptığınız gibi Cimer şikayet başvurusunu işyerinizden saklamanın mantığı yok. Çünkü zaten Cimer de durumu araştırmak için şikayetinizi noktasına virgülüne dokunmadan kurumunuza gönderecektir.
Bu tür durumlarda meseleleri sulh olarak çözmek iki taraf içinde en iyisidir. Şikayet veya mahkeme hakkınız her zaman vardır ama buna en son başvurulması sizin için daha iyi olur bence.
Bol şanslar.. :)

senerbey66

Üye
Üye
yozgat merkezde bozok sağlık uygulama ve araştırma hastanesinde engelli temizlik görevlisi olarak çalışıyorum %55 surekli kalici engelli raporum mevcuttur zaten işe engelli kadrosundan başladım bedenimin kaldiramayacagi uzun sureli ayakta kalacak şekilde calistiriliyorum evli ve 2 çocuk babasiyimvesorumluluk alanim neresi belli değil engelli aile babasi olarak sesimi duyurmak istiyorum hayırlı çalışmalar
boylece yazdım daha once basimizdaki şefe durumumu soyledim ancak bi işe yaramadı bende mecburen cimere yazdım

Tekerlekli Sandalye