Normal KPSS ile Atanan Engelli

ck61

Üye
Üye
Hepinize merhaba.
Sağlık Bakanlığı'na bağlı bir Eğitim Araştırma Hastanesine 2024/5 atamasıyla Sağlık teknikeri olarak atandım. Psikiyatri'den süreli %40 engelli raporum var F38 duygudurum bozukluğu tanılı.

Bir buçuk yıldır tedavi görmüyorum ve doktor önerisiyle ilaçları bıraktım hiçbir sorun da yaşamıyorum.

Doktordan almış olduğum atamaya dair tek hekim durum bildirir raporumda 6 ayda bir kontrol şartıyla çalışmasına engel bir akıl hastalığı bulunmamaktadır yazıyor.

Geçmişte tecrübesi olanlardan yardım bekliyorum, sözleşme imzalanmama ya da normal kadroya atandığım için göreve başlatılmama durumu olabilir mi? Birkaç haftaya evrak teslimi başlayacak, ne yapmam lazım? Çünkü devlet memurları 657 kanununda 'görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak' koşulu var ve Psikiystri hekimi F38 tanısının akıl hastalığı olduğunu söyledi. Bana kalsa çalışabilirsin bu engel değil ama sözleşme imzalayacağın kurumun inisiyatifinde dedi. Yardımlarınızı bekliyorum, çok ihtiyacım var. Teşekkürler.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
@ck61

Selam,

Atamanız hayırlı olsun,

Ben verdiğiniz bilgilere göre bir sorun çıkacağını zannetmiyorum. Eğer problem çıkarsa buna itiraz edebilir hatta konuyu yargıya taşıyabilirsiniz.
Çalışma hakkı Anayasal bir haktır ve herkes Kamu'da da görev alabilir.

Kendi doktorunuz zaten size çalışabilir raporu vermiş, boşuna kendinizi bu konuya takıp vaktinizi öldürmeyin bence.

Son düzenleme:

Arita

Üye
Üye
Tam teşekküllü hastaneden sağlık kurulu raporu almanız gerekmiyor mu?

ck61

Üye
Üye
Psikiyatri hekiminden yazıyor mevzuatta, net öğrenemedim kurumdan

Tekerlekli Sandalye