ÖMSS Gıda tarım atamalarıyla ilgili son gelişmeler

marcus_oredius

Üye
Üye
şu anda tam maaşın ne kadar olacağını bilmiyorum ancak en düşük devlet memur maaşı 1500 liradan aşağı değil. vergi indirimi için maliye bakanlığı gelirler dairesiyle veya kendi kurumunun personel dairesiyle görüşmen gerekmekte. umarım en iyi şekilde başlamışındır.

suat

Üye
Üye
Ben 1697 tl Maas aldim bilginize

suat

Üye
Üye
MAas bodronuza istedigin anda bakabilirsiniz kesinti yaptiklarinda kesinti olmasa hep buyle alisiniz her ay takip etmeniz faydaniza olacaktir

meredith

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar ortamınız nasıl? İnanın ben edepsiz, saygısız kendilerini oranın sahibi ağası gibi gören 2-3 kişi yüzünden çok sıkıntı içindeyim. Lojmanı sakladılar benden önce sonra zoraki istemeye istemeye lojman verdiler 1 ay sonrada istesek vermezdik diye başıma kaktılar, beni eğitime gönderdiler geldiğimde sandalyemi kırık sandalye ile değiştirmişler ve masamda kendim için aldığım ajandayı benden izinsiz başkasına vermişler yanımda (ben bir bayanım) rahatça ve edepsizce küfürler etmekte sakınca görmüyorlar, iş öğretmedikleri gibi yazımla ve imzamla dalga geçtiler her fırsatta özel hayatımı irdelemeye kalkıştıkları gibi bangır bangır yüksek sesle müzik dinliyorlar ben de anlasınlar diye açtığımda seni odadan atarım ve bir bayana söylenmeyecek edepsiz laf sarf ediyorlar, insanları ve prosedürü bilmediğim için sessizce katlanıyorum bu insanların amacı ne sizce?

meredith

Üye
Üye
Müdür çok pasif biri, asalet tasdiki derdinden benim herşeye boyun eğmemi bekliyorlar hatta beni sindirip korkutmayı ilke edinmişler 1 gün yapay bir şekil de kibar davranıyorlarsa 4 gün kendi analarına, eş ve bacılarına onların davrandığı gibi biri davransa inanın ortalığı ayağa kaldırırlar sanırım beni dişlerini geçirebilecekleri sahipsiz biri olarak gördüklerinden gemiyi azıya aldılar. İçime ata ata patladım sizleri sıktıysam özür dilerim.

sebboy

Üye
Üye
allah yardımcın olsun meredith allahım ne verirse hayırlısını versin diyorum sadece sanada sabır versin en kısa sürede kurum değiştirirsin inş ne mezununusun bu arada nereye atandın arkadaşım

meredith

Üye
Üye
Sağolun, şimdilik mutluluk oyunu oynamaya karar verdim, yıllarca çektiklerime karşılık karşıma çıkan bu fırsattan sonra kendi kendime hiç bir şeyin beni üzmesine izin vermeyeceğim dedim ama saygısızlık ve insafsızlık sanırım herkesi üzer değil mi? Neyse eden bulur diyor bu vb. insanları Allah'a havale ediyorum. Hepimiz için dua ediyorum herşey gönlümüzce olsun :)

Birey

Üye
Üye
Meredith geçmiş olsun arkadaşım, Allah sana sabır versin. Fikir vermeye korkuyorum şahsen zira yanlış fikir verebilirim çünkü ben de aday memurum doğru dürüst bişey bilmiyorum ama sizin yerinizde olsa müdürle görüşürdüm belki de yerınızı vs değiştirebilir dediğim gibi ben de aday memurum yanlış yol gösteriyor olabilirim.

Bizim burda insanlar iyi, edepli ve anlayışlı ama inanın dertsiz yer yok. Burda 2 tane yaşlı var, biri hiçbirşey yapmaz, diğeri de sadece kur an okur. 1 kişi var 40 yaşında şuan bütün işi o görüyor biz 2 genç varız yeni gelenlerden biz de şuan fazla bişey yapamıyoruz çünkü sistem değişecek ve biz yeni sistemi öğrenmeye çalışıyoruz. Şifreyi benım adıma açacaklar ve adam diyor ki bu işi sen yapacaksın ben karışmayacam oysa seminere o gitti benden daha iyi biliyor ama bana sen yapacaksın diyor ne yapayım ben de tamam dedım ve öğrenmeye çalışıyorum Allahın izniyle öğrenecem de.

Allah hepimizin yardımcısı olsun, gerçekten hepsi geçecektir hiç olmasa gün gelir yerimizi değiştirebileceğiz. Sabredelim, tabi mümkünse kendimizi ezdirtmeyecek yollar bulabilmeliyiz.

sebboy

Üye
Üye
Meredith geçmiş olsun arkadaşım, Allah sana sabır versin. Fikir vermeye korkuyorum şahsen zira yanlış fikir verebilirim çünkü ben de aday memurum doğru dürüst bişey bilmiyorum ama sizin yerinizde olsa müdürle görüşürdüm belki de yerınızı vs değiştirebilir dediğim gibi ben de aday memurum yanlış yol gösteriyor olabilirim.

Bizim burda insanlar iyi, edepli ve anlayışlı ama inanın dertsiz yer yok. Burda 2 tane yaşlı var, biri hiçbirşey yapmaz, diğeri de sadece kur an okur. 1 kişi var 40 yaşında şuan bütün işi o görüyor biz 2 genç varız yeni gelenlerden biz de şuan fazla bişey yapamıyoruz çünkü sistem değişecek ve biz yeni sistemi öğrenmeye çalışıyoruz. Şifreyi benım adıma açacaklar ve adam diyor ki bu işi sen yapacaksın ben karışmayacam oysa seminere o gitti benden daha iyi biliyor ama bana sen yapacaksın diyor ne yapayım ben de tamam dedım ve öğrenmeye çalışıyorum Allahın izniyle öğrenecem de.

Allah hepimizin yardımcısı olsun, gerçekten hepsi geçecektir hiç olmasa gün gelir yerimizi değiştirebileceğiz. Sabredelim, tabi mümkünse kendimizi ezdirtmeyecek yollar bulabilmeliyiz.
allah kolaylık versin gıda tarıma atandın sanırım ne mezunusun hangi bölüm hangi şehir o nasıl sistemmiş işi öğretmeden yapmanı istiyorlar allah sabır versin

Birey

Üye
Üye
allah kolaylık versin gıda tarıma atandın sanırım ne mezunusun hangi bölüm hangi şehir o nasıl sistemmiş işi öğretmeden yapmanı istiyorlar allah sabır versin

Teşekkürler, Hakkaride ambar memuru olarak atandım, işi öğretmelerine gerek yok aslında yeni sistemin videoları var, pdf formatında verilen bbilgiler vs var onların üzerinden sistemi öğrenmeye çalışıyoruz, kafamıza takılan soruları seminere giden arkadaşa soruyoruz. Seminere giden arkadaş haklıdır aslında çünkü tüm işi tek başına o yapıyor şuan. Ayniyat birimindeki tüm işleri yaptığı için zaten boş durduğu yok onun, sorun o yaşlılarda. Bilgisayardan anlamıyorlar bu yüzden hiçbir iş yapamıyorlar. Evrak fotkopisi vs yapabilirler tabi ama herhalde bunu da kendilerine yediremiyorlar. İş konusunda biraz tuhaflık var burda, tüm işi yapan adam niye buna katlanıp kabul ediyor anlamış değilim, zamanla anlayacam sanırım.

sebboy

Üye
Üye
Teşekkürler, Hakkaride ambar memuru olarak atandım, işi öğretmelerine gerek yok aslında yeni sistemin videoları var, pdf formatında verilen bbilgiler vs var onların üzerinden sistemi öğrenmeye çalışıyoruz, kafamıza takılan soruları seminere giden arkadaşa soruyoruz. Seminere giden arkadaş haklıdır aslında çünkü tüm işi tek başına o yapıyor şuan. Ayniyat birimindeki tüm işleri yaptığı için zaten boş durduğu yok onun, sorun o yaşlılarda. Bilgisayardan anlamıyorlar bu yüzden hiçbir iş yapamıyorlar. Evrak fotkopisi vs yapabilirler tabi ama herhalde bunu da kendilerine yediremiyorlar. İş konusunda biraz tuhaflık var burda, tüm işi yapan adam niye buna katlanıp kabul ediyor anlamış değilim, zamanla anlayacam sanırım.
allah kolaylık versin arkadaşım

meredith

Üye
Üye
Arkadaşlar 3 ömss ile atanan olarak müdürün odasına gidip sıkıntılarımızı dile getirdik, söz konusu kişiyi (köpeksiz köyde değneksiz gezeni) de odasına çağırdı müdür hep onun tarafında olduğundan bende diğer 2 arkadaşımdan güç alarak karşımda ki insanlara davranışlarının ve sözlerinin terbiyesizce ve tehdit edici olduğunu ben de kendilerine aynı şekilde davranarak benimle empati kurmalarını sağlamaya çalıştığımı ifade ettim kısaca korkutarak ve tehdit ederek saygı göremezsiniz saygı görmek için saygı göstermek zorundasınız dedim %40 psikolojik özürlü olmamı kafama kakmaya ve herşeyi hayalimden uydurduğumu söylemeye kalkışan edepsize evet ben buraya üşütük kafayla geldim ama diğer 2 arkadaşımda benim gibi bu durumdan rahatsız olduğuna göre kim doğru kim halüsinasyon görüyor orta imasında bulundum. 2 gündür süt dökmüş kediler gibiler ama onlara kesinlikle inancım ve güvenim kalmadı.

mr.boris

Üye
Üye
Bende gıda tarımda ne kadar maaş ödendiğini merak ediyordum.Maaşları iyi sayılır.Yeni tercihlerde mutlaka gıda tarım yazacağım.Sadece gıda tarım değil diğer mesleklerde çalışan arkadaşlarımızında bu konuda görüş bildirmesini isterim.Hatta bu konuda ayrıca bir forumda konu açılmasını istiyorum.Görüşleriniz için şimdiden çok teşekkürler.

mr.boris

Üye
Üye
meredith kardeşim inşALLAH bu zor günleri atlatırsın.Dediklerin başıma benimde geldi ne kadar üzülsemde zamanla unuttum.ALLAH yardımcın olsun.

Birey

Üye
Üye
Evet, artık kendi ayaklarımızın üstünde durmaya başladı çoğumuz. Yalnızlık, aile ve memleket özlemi yanında bir de yaşadığımız yerde insanlarla, işlerle uğraşıyoruz. Hayatı daha iyi tanıyacaz artık. Yaşadığımız zorlukların geçici olduğunu ve bunların bize tecrübe sağlayacağını unutmamalı... Ben ilk defa gurbete gittiğim için alışmam biraz zaman alacak ama ne olursa olsun ben başedecem diye düşünüyorum.

Maaşlara gelince ben de ambar memuru olarak 1660 lira alıyorum. Diğer kurumlara nazaran iyi mi kötü mü fikrim yok. Ben tercih yaparken atanayım da ne olursa olsun diyerek tercih yaptım. Ne kurumları nede gideceğim memleketi kaale almadım. Sizler işleri daha ayrıntısına kadar inceleyin. Tercih edeceğiniz işin ne olduğunu iyice araştırın yönetmeliklerini ve sorumluluklarını önceden öğrenın, maaşını öğrenın, kurumunda unvan değişikliği şartlarına bakın vs arkadaşlar.

Tekerlekli Sandalye