Öykü Yarışması Başvuruları Sona Erdi..!

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Fırsat buldukca ekleme yapıyorum arkadaşlar. Bu aralar ailemizde bazı sağlık sorunları yaşadığımız için internete fazla girme fırsatım olmuyor. O nedenle anlayış göstermenizi bekliyorum. Dereceye giren eserler en geç bu hafta içinde açıklanacak. Birazdaha sabır.

Tülayca

Üye
Üye
Çok çok geçmiş olsun. ALLAH acil şifalar versin.

sokaklambasi1979

Üye
Üye
önemli olan sağlık arkadaşlar ,gerisi fasa fiso ,canlar sağolsun yeterki
saygılarımla,

Sairane

Üye
Üye
olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. geçmiş olsun halil bey. allah şafi ismiyle muamele etsin.

sevgi ünal

Üye
Üye
Çok geçmiş olsun. Aynı şey benim için de söz konusu maalesef; ama Allah, beterinden korusun diyorum. Acil şifalar dilerim.

sedaa

Üye
Üye
Allah acil şifalar ve sağlık versin.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İyi dilekleriniz için çok çok teşekkür ederim arkadaşlar. Önceki mesajlarımda belirttiğim gibi, bu hafta içinde dereceye giren eserler duyrulacaktır.

H.P

Üye
Üye
Halil Bey, sıkmak istemiyorum; ama öyklüleri eklerken bazılarının paragraf boşlukları silinmiş oluyor. Bu da, okunurluğu bir hayli güçleştiriyor. Rica etsem, mümküm mertebe PDF formatımnı tercih eder misiniz acaba?

Bir de açıklamayı hafta içinin hangi saatlerinde yapmayı düşünüyorsunuz? Tabiri caizse, meraktan çat diye çatlayacağım :)

DURU'M

Üye
Üye
Halil Abi,

Şimdiye dek burda yayımlamış olduğunuz öyküleri elimden geldiğince okumaya çalıştım.Katılımcıları görünce gerçekten geniş bir kitleye hitap edildiğini de gördüm ve buna sevindim.Hikayeler genel olarak güzel ele alınmış.Dil,üslup,kurgu,akıcılık bakımından iddialı eserler kaleme alınmış.Ancak tüm bunlara rağmen dikkatimi çeken bir husus var.Sizden konuya dair bilgi almak istiyorum şimdi.

İlk yarışma duyurunuz incelediğinde şu ibare:

Eser sahibi eserini; en az 2 sayfa A4 Word dokümanı uzunluğunda, Times New Roman stil, 12 punto ile tek satır aralığıyla ve alt-üst paragraf boşluğu vermeden, satır başı kullanarak oluşturacaktır.

Katılımcılara duyurulmuştur.Lakin yayımladığınız eserlerde buna çok da dikkat edilmediğini gördüm.Yazı tipi,punto satır başı vs.Merak ettiğim husus şudur:Katılımcının bu kaidelere dikkat etmemiş olması eserin değerlendirmesinde göz önünde bulundurulacak mı?Şu da var ki farklı eğitim düzeyinde katılımcılar var nitekim.Yoksa bu da göz önünde bulundurulup esneklik sağlanacak mı?O zaman da kaidelere uygun yazanlara haksızlık olmayacak mı?Vs vs vs vs

Merakımı giderirseniz sevinirim.Saygıyla...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
DURU'M, Öykülerin değerlendirmesinde burada yazılanların çok ötesinde değerlendirme kriterlerimiz var. Bu kriterler, kullanılan dil, kurgu, öykünün akıcılığı v.b gibi kriterler. Yarışma şartnamesinde sözü edilen, satır başı boşluk, imla kuralları, paragraflar arası boşluk elbette dikkate dikkate alınacak, alınıyor. Ama öncelik eserde kullanılan dil. Juri üyelerinin hangi kriterlere göre değerlendirme yaptığı, dereceye girenlerin eserlerin teknik incelemesi detaylı şekilde juri üyelerimiz tarafından yapılacak. O açıklamaları okuyunca ne kadar ince eleyip sık dokuduğumuzu ve profesyonel bir değerlendirme yaptığımızı anlayacaksınız zaten.
Halil Bey, sıkmak istemiyorum; ama öyklüleri eklerken bazılarının paragraf boşlukları silinmiş oluyor. Bu da, okunurluğu bir hayli güçleştiriyor. Rica etsem, mümküm mertebe PDF formatımnı tercih eder misiniz acaba?

Bir de açıklamayı hafta içinin hangi saatlerinde yapmayı düşünüyorsunuz? Tabiri caizse, meraktan çat diye çatlayacağım :)

Merhaba H.B,
Öyküleri PDF formatında değilde direk sitede yayınladığımızda, kullandığımızın scriptin (vbulletin) editöründen kaynaklanan bir sorun nedeniyle satır başı boşluk otomatik kayboluyor. Önerini dikkate alıp bundan sonra yayınlayacağım tüm eserleri PDF formatında ekleyeceğim. Bu arada arkadaşlar, hepinizin görüşleri, önerileri bizim için çok önemli. Lütfen çekinmeden önerilerinizi isteklerinizi bize iletiniz.
Son olarak dereceye giren öykülerin açıklanmasında değişik bir yöntem düşünüyoruz. Şimdiye dek alışılmamış pek görülmemiş bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Bir çeşit internet üzerinden canlı yayın olabilir. Olabilir diyorum zira net olarak belli olmadı. Bahsettiğim sistem teknik anlamda baya çetrefilli olduğu için deneme aşamasındayız. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. 2-3 Gün daha sabır. Güzel bir sürprizle karşılaşabilirsiniz. :)

matmazel curie

Üye
Üye
merhaba halil bey yarışmaya katılan tüm öyküler yayınlandı mı bende bir öykü göndermiştim ama bulamadım

Sairane

Üye
Üye
yayınlanan öyküler dereceye girememiş öyküler mi?

DURU'M

Üye
Üye
Anladım abi :) İnce eleyip sık dokuyoruz diyorsunuz yani :) Herkesin hakkında hayırlısı olsun o vakit.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sorulara tek tek yanıt vermeye çalışayım.
1: Yarışmaya gelen öykülerin tamamı yayınlanmadı. Takdir ederseniz ki 155 Öyküyü bir anda yayınlanmak pek mümkün değil. Pey der pey yayınlanıyor öyküler. 1 hafta 10 gün içinde gelen tüm öyküleri yayınlarım diye düşünüyorum.
2: İlk cümlede ve baştan beri belirttiğim gibi YARIŞMAYA GELEN TÜM ÖYKÜLER YAYINLANACAK. Dolayısıyla "şu ana kadar yayınlanan öykülerin dereceye girmeyen öyküler olduğu" düşünmek pek mantıklı değil.
Son olarak dereceye giren eserlerin duyuru yapılacağı tarihi ve diğer detayları okumak için buraya tıklamanız ısrarla tavsiye olunur. http://engelliler.gen.tr/f49/oyku-y...uyurusu-17-haziran-pazar-canli-yayinda-14204/

Tekerlekli Sandalye