psikolojik engelliler istenmiyor mu? İş bulabilen var mı?

slynmaster

Üye
Üye
Ben %40 bipolar hastasıyım.
Okuduğum ve araştırdığım kadarıyla psikolojik rahatsızlığı olan kişileri işe almak istemiyorlarmış.
Aranızda psikolojik engeli olup iş bulabilen varsa aydınlatabilir mi biraz? Yada çevresinde iş bulmuş örnekte olur dinlerim.
Eğer gerçekten bu konuda olumsuz fazla yorum görürsem iş aramak yerine kendi işimi kurmak ile ilgili planlara yöneleceğim. vakit ve umut kaybetmemek adına.

teşekkürler.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
@slynmaster

Selam,

Siteye hoşgeldiniz.

20+ yıldır şizofreni hastasıyım. Şuan kamuda memur olarak çalışıyorum. Birkaç yıl özel sektörde, bir markette çalışmıştım ama o işi de tanıdıkla bulmuştum.

Psikiyatrik Engellilere bir olumsuz yaklaşım olduğu olduğu doğru iş konusunda. Çalışabilenler de zor şartlara tahammül edebilenler çoğunlukla.

EKPSS ile kamuda çalışabilirsiniz veya kendi işinizi yapabilirsiniz, tercih sizin.

Bol şanslar.

Son düzenleme:

slynmaster

Üye
Üye
@slynmaster

Selam,

Siteye hoşgeldiniz.

20+ yıldır şizofreni hastasıyım. Şuan kamuda memur olarak çalışıyorum. Birkaç yıl özel sektörde, bir markette çalışmıştım ama o işi de tanıdıkla bulmuştum.

Psikatrik Engellilere bir olumsuz yaklaşım olduğu olduğu doğru iş konusunda. Çalışabilenler de zor şartlara tahammül edebilenler çoğunlukla.

EKPSS ile kamuda çalışabilirsiniz veya kendi işinizi yapabilirsiniz, tercih sizin.

Bol şanslar.
özel konusunda ne düşünüyorsunuz büyük şirketler ne durumda

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Ulusal düzeyde bir banka ile görüşmüştüm çok yıllar önce. Müdür'ü bana senin psikolojik kriz geçirmeyeceğinin garantisi yok, olmaz demişti.

Ben durumun iyiye gittiğini düşünmüyorum. Tabii siz farklı/nadir nitelikte özellikleri olan bir elemansanız belki büyük şirketlerde şansınız olabilir.

slynmaster

Üye
Üye
Ulusal düzeyde bir banka ile görüşmüştüm çok yıllar önce. Müdür'ü bana senin psikolojik kriz geçirmeyeceğinin garantisi yok, olmaz demişti.

Ben durumun iyiye gittiğini düşünmüyorum. Tabii siz farklı/nadir nitelikte özellikleri olan bir elemansanız belki büyük şirketlerde şansınız olabilir.
bu yorum tetikledi krizimi şimdi =))

ben de pisikolojik tanısı aldım, kamuda memurum izinlere bakıyorum, şimdi psikolojik hastalıklar çok geniş bir yelpazede değerlendiriliyor, bazısı var normal insandan farkı yok bazısı çalışamayacak kadar kötü, biraz da şahıslar özel değerlendirilir bundan dolayı.

kilgen

Üye
Üye
özel sektörde iş bulmak zor. Ya kendi işinizi yapacaksınız ya da kamuda çalışacaksınız.

İbrahim7788

Üye
Üye
Kesinlikle öyle... %80 atipik psikoz raporum var 20den fazla işe başvurdum hala da başvuruyorum raporu duyan ya kibarca reddediyor ya da ararız diyor aramıyor. Herkes atak geçirip işyerini kırıp dökeceğimi düşünüyor muhtemelen ama ben öyle biri değilim kimseyide inandıramıyorum ilaçlarım var kullanıyorum diyorum yine olumsuz... Bazen değil artık herzaman diyorum keşke kolum bacağım olmasaydı da kafam düzgün olsaydı bi iş bulabilseydim... Kafayı yiyene ölene dek rahat yok ben bunu anladım.

Tekerlekli Sandalye