Sağlık Kuruluna Tekrar Başvuru Süreci

M.Kasabali

Üye
Üye
Merhaba.

Crohn ve Romatoit Artrit rahatsızlığımdan dolayı 2 yıl önce sağlık kuruna başvurdum ve 3 yıl süreli %25 oran anca verdiler. Yaşadığım rahatsızlıklardan dolayı o ay itiraz sürecine başvuru yapamadım. Şimdi de Crohn rahatsızlığımda bir artış söz konusu. Engelli raporu için şuan tekrar başvuru yapabilir miyim? Hali hazırda bir rapor varken farklı hastaneden tekrar başvuru yapsam kabul ederler mi?

İsen Buga

Üye
Üye
Geçmiş olsun...
söyle anlatayım: kararı siz verirsiniz..
1. Rapor 2 yıl geçerli 2 yıl içinde başvuramazlar hal böyle iken eski raporunuzu verirler. E nabızdan değiştirmezler.
2. bu ikincisi olurda hastalık ilerlerse; o zaman 6 ay süre verilir. 6 ay içinde kesinlikle red ederler eski rapor verirler. 6 aylık süre söyle: rapor aldığınız E nabızda görülen tarih ile toplam 180 (yüzseksen) işgünü (cumartesi pazar dahil) siz biraz uzatın 190 işgünü deyin. 200 işgünü deyin. sonrası hastalığım arttı eskisi gibi değil diyeceksiniz. o zaman heyete alınırsınız...

kararı siz verirsiniz.

M.Kasabali

Üye
Üye
Geçmiş olsun...
söyle anlatayım: kararı siz verirsiniz..
1. Rapor 2 yıl geçerli 2 yıl içinde başvuramazlar hal böyle iken eski raporunuzu verirler. E nabızdan değiştirmezler.
2. bu ikincisi olurda hastalık ilerlerse; o zaman 6 ay süre verilir. 6 ay içinde kesinlikle red ederler eski rapor verirler. 6 aylık süre söyle: rapor aldığınız E nabızda görülen tarih ile toplam 180 (yüzseksen) işgünü (cumartesi pazar dahil) siz biraz uzatın 190 işgünü deyin. 200 işgünü deyin. sonrası hastalığım arttı eskisi gibi değil diyeceksiniz. o zaman heyete alınırsınız...

kararı siz verirsiniz.
Teşekkür ederim.
2 ay sonra tam 2 yıl olacak rapor çıkalı.
Raporu 3 yıl süreli verdiler yazana göre fakat hastalığım ilerledi.

Anladığım kadarıyla hastalığımın artıp artmadıklarına göre karar verip öyle heyete alabiliyorlar şuan için öyle mi? Diğer durumda raporun süresini dolmasını bekliyorum.

İsen Buga

Üye
Üye
Mantıklı o 2 ay daha beklemek birşey değil.

Tekerlekli Sandalye