Stres Nedir, Nelere Yol Açar, Tedavisi Nasıl Olur, Strese Dair Her Şey.

Edizabi34

Üye
Üye
Tek beğenmedim ama sahane paylasim

Murteza

Üye
Üye
Selam.
Ben de stres için pratik bir uygulama anlatayım.

linkinde; "Eeman Optimal Relaxation Circuit" adlı düzeneği ben, bir kitaptan yararlanarak, 20 metre 2,5 milimetrekare kesitli, çok damarlı bakır kablo ile yapmıştım.

Bunun üstüne yatılıyor, insanın stresini aldığı gibi, sırt ve baldır kaslarında özellikle hissedilen, tik hareketlerine benzer şekilde gevşemeler-kıpırdamalarla, kas gevşemeleri de sağlıyor.

Bakır bağlantılarında lehim kullanılmaması, bakır perçin kullanılması söyleniyordu kitapta.

Ayrıca, haftada 1 yarım saat kullanılması, üzerinde uyuya kalınmaması da söyleniyordu.
Ancak, bir yakınım bunu kullandığında, hiç adeti olmadığı halde gün ortasında uyudu hemen. Seslenip uyandırmama rağmen, hemen tekrar uykuya geçiyordu.
Ben de yarım saat uyumasına göz yumdum.

Benim aklıma, bakır düzenek olmadan bunu denemek geldi.
1 yıl içinde yaklaşık 50 defa, sol elimi ense altına, sağ elimi karnıma tene temas ederek koyup denedim.
Hepsinde de, bakır düzenekli sisteme benzer sonucu aldım: İlk 8 dakika bir şey yok, sonrasında istemsiz derin iç çekmelerle ve uzun nefes alımları ile rahatlama, sırt ve baldır kaslarında belirgin kıpırdanmalarla kas gevşemeleri.

Sizler de deneyin isterseniz.
Solaklarda ellerin yeri ters olacak. Solaklar, sağ ellerini ense altına, sol ellerini karın üzerine koyacaklar.

Tekerlekli Sandalye