Umudunu kaybedersen her şeyini kaybedersin !

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Hayat bu her zaman her şey yolunda gidecek değil ya...bazen değişiklikler yapmak gerekir yada yapılan değişikliklerden memnun olmak gerekir...Tamam çok ağladım , zırladım gözlerimin içine ettim belki de ama olsun ben umutlarımı kaybetmedim ki daha...asıl bundan sonra yeni umutlara doğru yelken açmanın vakti geldi...Bilmeyenler için son 5 sene aynı işyerinde çalışmış olmanın alışkanlığıyla birlikte hiç beklemediğim bir anda gelen tayin yazımla beraber bir anda dünya başıma yıkıldı sanki...sevdiğim alıştığım, en iyi bildiğim, en iyi yaptığım işten ayrılmak aslında en çok da sevdiklerimden ayrılacak olmanın acısıyla devrildim ben...o sevdiklerim ki tam 5 yıl boyunca benimle bir gün boyunca her şeyi ama bir dilim ekmeği bir bardak çayı bile yeri geldiğinde bölüştüğüm, sevgilerin en güzellerini paylaştığım kardeşlerimdi, arkadaşlarımdı, dostlarımdı...bir ömrü paylaştık sanki iş yaşamının içinde en büyük başarılarımızı birlikte kutladık...birlikte güldük, birlikte ağladık ve ayrılık vakti geldi...tepkilerim normaldi bana göre vedalar acıtırdı çünkü...zordur insanın sevdiklerinden ayrılması, ayrılmak zorunda bırakılması...dayanması güçtür ayrılık maillerine, veda mesajlarına...okurken gözyaşlarınız birikir göz pınarlarınızdan yanaklarınıza doğru akmayı bekler sabırsızca...e bi de duygusal bir insansanız tamam duygu seli akar da coşar sanki...neyse bugün öğlene kadar benim için hani o durdu sandığım hayat bugün en güzel sürprizlerinden birini daha sundu bana...

İsteksizce gittiğim Eminönüne güya balık ekmek yemek için çağrılmıştım ve öyle zora ki bir gidişim vardı ki...bir anda ne balık ekmeği beni bekleyen sevgi teknesine hooop karga tulumba atılıverdim...böyle bir güzellik olamaz...böyle bir sevgi böyle bir dostluk ...tüm insanların yaşaması gereken bir duygu akışı...bizimkiler ( yani bankada hani o ayrılmaya doyamadığım saatlerce gözyaşı döktüğüm arkadaşlarım, canlarım küçük bir balıkçı teknesi kiralamışlar...hem boğaz turu yapıyor hem de müzik eşliğinde ben ki o ana kadar umutlarımı yitirdiğimi düşünürken bir anda kendimi eğlencenin içinde buldum :) hayatımın en güzel 5 saatini yaşadım diyebilirim ve her senenin yorgunluğuna denk gelecek 5 saat bir ömre bedeldi...bunu bana yaşatan candostlarıma emeklerim feda olsun tabii ki de ama asıl bana vermek istedikleri mesaj güzeldi ve anlamlı olan... ne olursa olsun asla umutların tükenmemesi gerekendi...O umutlarım ki benim en güzel yaşama sebeplerim nasıl olur da ben bu kadar umutsuzluğa düşüvermiştim...ama bazen böyle olması da gerekir...önce düşüceksin ki sonra tekrar kalkabilesin...üstadım der ki önemli olan hiç düşmemek değil düştüğünde zordur kalkabilmek düştüğün yerden...önemli olan tekrar kalkabilmeyi başarmaktır...

Şimdi umutlarım var yeniden yaşamam gereken, gerçekleşmeyi bekleyen , içimde yeşeren yepyeni pırıl pırıl umutlarım...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
essu_1342217101187.jpg

Hayatında değişikliğe ihtiyacın vardı belki de...Birileri senin adına seni düşünerek değişiklik yaptı belki de...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Umudunu-Kaybetme.jpg

Bir şeyi istiyorsan peşini bırakma...çalışmayı bu kadar çok isterken Avrupa yakasından Anadolu Yakasına değil fizana bile gitmelisin !

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
www_antoloji_com_392623_647.JPG

Önemli olan, sadece umut ile yaşayabileceğimiz değil, ama umut olmadan hayatın yaşanmaya değer olmadığıdır.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
31-mutluluguyarnaerteleme.jpg

Hazırım Hayat seninle bir kere daha yüzleşmeye ! Yeni bir işe başlamanın heyecanı var içimde şimdi duyduğum tüm korkulara inat...sana inat...karamsarlığımı yenmeyi başardım bir kere daha hazırım seni yenmeye ! Haydi durma başlayalım son rövanşa :)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ooooo Ceylancım senin için harika bir sürpsiz olmuş. Dilerim yeni işyerinde de eskisinde olduğu gibi kalıcı ve sıçak dostluklar kurarsın. Bazen gitmek istemediğimiz yerlerde bizim için harika fırsatlar, harika dostluklar oluşabilir.
Hem hayat dediğimiz şey "düz bir çizgi" değildir. Yokuşlar olduğu kadar yenişleride vardır. Hayatı anlamlı kılanda budur zaten. Diğer türlüsü çekilmez bir hayat olurdu.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Umudunu Yitirenlere , Yitirmeyenlere !...

Hayata toz pembe bakmak değil bu.

Belki zor, belki zahmetli ama başka şey umutlu olmak, umutla bakmak, umudu taşımak yüreğinde.
Bu büyük gücü keşfettiği zaman artık karamsarlık diye bir kavramı bilmez kişi. Sıkılır bazı, daralır; fakat yine de güçlüdür,
sıkıntılar sarmaz onu, çünkü umutludur. Yüreği geniştir, çünkü umudun verdiği güçle dopdoludur.
Umut çalışana görünür ancak, emek sarf etmek lazım.
Çaba varsa umutta vardır, inançta vardır.
Çaba sarf eden çabalarının sonucunu alacağını bilir, çalışmayan ise herkesi kendi gibi tembel, her şeyi kendi gördüğü gibi olumsuz ve imkansız görür. Ve bu hastalığını da etrafına yayar; bulaştırmaya çalışır.
Bu gün güç dengeleri değişmiş, değerler maddiyat üzere şekillenmiş, imtihan zor ve çetin günler bırakmış
kapımıza.
Aldatıcı dünya?... Kanmamak, umudu yitirmemek gerek.
Tüm kalp gözleri açık mı?
Tarih umudun nice zaferleriyle doludur. Bu gün de umudu bırakmamak, umudu çoğaltmak, umutla bakmak; büyük zaferler sunacak bizlere.
Umudu korumalı, umudu arındırmalı, umudu paylaşmalıyız.
Zaman zor, zaman garip zaman, zaman ahir zaman.
Zaman Rabbe ve O'nun dinine, Resule ve onun emanetine, mücadeleye ve ardındaki zafere, umuda ve onun bekçilerine sıkı sıkı sarılmak, sahiplenme ve bağlanma zamanıdır.
Umut kararlı kılar insanı, çünkü sonuçta iyiye, güzele dair inanç vardır. Bu inanç yürütür, koşturur, ulaştırır menzile.
Umut sabrı içinde barındırır. Sabrı besler, sabrı büyütür. Düşeceği anda tutar elinden. Ona güzel günleri, güler yüzleri, mutlu gönülleri anlatır. Sabır umudun vaat ettikleri ile yaşar.
Umut azimdir. Aşılamaz dağları, ulaşılamaz yolları, sabahsız yarınları devirir, yakın eder uzakları.
Umut aşktır, sevdadır müminin yüreğinde, yanar-tutuşur. Engelleri, zorlukları ve daha nice sıkıntıları görmez gözler. Umutsuz yaşayamaz sevdalısı, onu anmadan, onu beklemeden, onu düşünmeden edemez.
Umut dirençtir, her şeye, herkese rağmen ayakta durmak, yıkılmamaktır. Hayatı başı dik karşılamaktır.
Umut güvendir. Vaat edene ve vaat edilenlere, vaadinden dönmeyene.
Umut şükürdür, teşekkürdür zamansız, sebepsiz, imkansız onca nimete karşı beslenen minnettir.
Umut teslimiyettir. O yüce gücün hakimiyetine kilitlenmektir.
Umut hayattır, nefes almaktır. Dört bir yanda keskin pençeleriyle boğazına sarılırken, tıkanışlar-tükenişler inadına soluk alıp vermektir. Umut coşkudur.
Umut devrimdir, yerle bir eder tabuları.
Umut güzelliktir. Her şeyde, her yerde güzelliği görmektir, güzel görmektir.
Umut saflıktır. Hilelere, tuzaklara, aldatıcıların sahte ve geçici şaşalarına kanmayacak kadar saf ve temiz olmaktır.
Umut izzettir. Zulme razı olmamak, zalime alkış tutmamak ve Rabbini tanımaktır.
Umut duadır. El açıp yalvarmak, yalnız Hakk'tan ummak ve umduğuna inanmaktır.
Umut gülmektir acıya, okumaktır mesajı, görmektir ufukları, dokunmaktır hikmete, çözmektir sırrı, anlamaktır yaşamı.
Umut kavgadır. İnattır çaresizliğe, darbedir düşmana, türküdür sevdaya, samimiyettir davaya, dermandır yaraya.

Ve Umut imandır.
İmanın ta kendisidir, özüdür katığıdır. İmanın gözüyle bakmaktır olumsuzluklara, imanın gözüyle meydan okumaktır şeytana ve dostlarına. İmanın doruğudur, kandır damarlarda.

b-93639-g%C3%BCne%C5%9F.jpg

Ve ……Umut Güneştir. Güneş umuttur, doğacak yarınlardan Güneş umudu taşır, umudu büyütür, umudu sunar, umudu tanıtır ihtişamıyla.
Umut güneşi korur, Güneşi tanıtır, Güneşi hatırlatır, Güneşi bekler. Güneş için bekler.
Umut Güneştir. Güneş umuttur. Doğacak, umudu besleyen ve Güneşi bekleyen imanlı gönüllerde.

La-Edri

Tekerlekli Sandalye